Haftanın Konusu : An

Geçmişe kızıp geleceğe dair planlar yaptığımız  “Şu An”.

Gelecek için planlar yaparken içinde bulunduğu anın dünün geleceği olacağını unuttuğumuz “Şu An”  ve  Geçmişe dair pişmanlıklarımızla yiyip bitirdiğimiz yarının geçmişi olacak “Şu An.”

Bu hafta Zeynep Sevde Hanımefendi’nin tweetini okuyunca bir an durup içinde bulunduğum an’ı düşündüm. Şu an’ı es geçerek geçmiş anlarımı ve geleceğini umut ettiğim gelecekteki an’larımı.  Geçmişe dair pişmanlıklarımız ve geleceğe dair kaygılarımız, şu anımızı öldüren  kendi ellerimizle büyütmüş olduğumuz katil düşüncelerimiz.

“Huzursuzluğun formülü: Sabrın yarısını geçmişe üzülerek, diğer yarısını da yarın için endişelenerek harcayıp bugünü israf etmek. “ diyor @zeynepsevde. Geçmişi silip atmak ne mümkün. Geçmişi silmeye ne hacet! Yaşanması gerekiyormuş demek ki pişmanlık niye – kötü şeyler müstesna.- Gelecek kaygıları ise hiç eksik olmayacak belki hayatımızdan. Üniversiteyi bir kazanayım başka birşey istemem fikri üniversiteyi kazanınca yerini final dönemlerindeki bu derste şu notu alsam kaygısına bırakır. Üniversite işe, iş aileye , aileden çocuklara ve en sonunda huzurlu bir hayata dair planlar kurarak yaşıyor çoğu insan. Bugününü harcadığının israf ettiğinin farkında bile olmadan !

Bu sebeple bu haftanın konusu “AN” .  Haliyle haftanın tweeti, videosu ve resmi de bu konuda olacak.

Haftanın tweeti  @zeynepsevde  Hanım’dan : ” Huzursuzluğun formülü: Sabrın yarısını geçmişe üzülerek, diğer yarısını da yarın için endişelenerek harcayıp bugünü israf etmek. “

Haftanın Videosu ise çok güzel bir film olan Ölü Ozanlar Derneği’nden ‘Anı Yaşamak üzerine olan bir bölüm’ :

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=wJNBdEO5ARE]

Ve Son olarak Haftanın Resmi :

an

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir